+380 (67) 790 9469
+380 (32) 382 1908
Декор-дизайн упаковки м’ясопродуктів – кольорова таємниця, що стане магнітом для покупців 12.12.2016
Декор-дизайн упаковки м’ясопродуктів – кольорова таємниця, що стане магнітом для покупців Декор-дизайн упаковки м’ясопродуктів – кольорова таємниця, що стане магнітом для покупців Декор-дизайн упаковки м’ясопродуктів – кольорова таємниця, що стане магнітом для покупців

«Товар – це не те, що створив інженер чи пропонує менеджер, а те, що приховано вимагає споживач» (Тед Льовітт професор маркетингу, редактор Harvard Business Review)
 

Сучасні м’ясопереробні компанії усвідомлюють необхідність стратегічного ринкового брендингу власних торгових марок. Однак традиційний інструмент управління пізнаваністю продукту (бренду) – фірмовий стиль, як набір з фіксованих, шаблонних елементів, кольорів, шрифтів і логотипу, використовуваних в різних комбінаціях для досягнення пізнаваності, втрачає свої позиції. Чому так відбувається?
 

Дуже просто. Самі по собі товари, в тому числі і продукти харчування, уже не служать засобом для задоволення потреб людей, особливо фізіологічних, таких, як потреба в їжі, напоях і безпеці життя. Ці потреби першого рівня (за пірамідою потреб по Маслоу) вже давно задоволені. Конкуренція ведеться в абсолютно іншому вимірі: маркетингові акценти в продажах змістилися з управління емоціями споживачів до мотивації свідомого вибору цінностей. І товар в цій системі споживчої мотивації – є основним носієм очікуваної цінності для покупця, а для виробника – фінансової цінності у вигляді прибутку. Так ось, психологія споживчої мотивації - це новий напрямок маркетингу, що допомагає зрозуміти процес прийняття рішення споживачем і природу відносин між продавцем і покупцем. Маркетинг продажів перетворюється на маркетинг торговельних відносин, які вирішують долю товару, що випускається.
 

У наш час свідомий соціум прагне задоволення потреб другого рівня: успіху і його самоусвідомлення, схвалення вибору, визнання статусу. Виробники товарів, в т. ч. і продуктів харчування, а також їх продавці, повинні забезпечити своїм клієнтам можливості їх самоствердження, пропонуючи їм саме ті продукти відповідного класу, які підтверджуватимуть їх рівень успішності і принесуть максимум цінностей. Дедалі більше покупців прагнуть задоволення їх пізнавальних потреб: вони хочуть знати все про товар,який купують, і завдання виробника – інформувати своїх споживачів про ті переваги, які вони отримають, купивши саме цей товар. Часто виробники популяризують історію створення свого продукту – це має дуже ефектний вплив, бо покупець почуває себе значимим для виробника. Споживачі хочуть також вміти максимально ефективно скористатися товаром, а завдання виробника і продавця – запропонувати готові та прості рішення для реалізації цього бажання. Дуже корисно для цього разом із покупкою м’ясних та ковбасних виробів пропонувати рецепти страв або способи сервірування м’ясної нарізки, а також якісні фото. Сучасна молодь часто прагне самостійно досліджувати продукт, який купує. Виробнику варто для цього залишити трохи таємниці: достатньо під час покупки запропонувати покупцю зайти на сайт компанії або переглянути відео на каналі YouTube і перед продавцями відкривається безліч можливостей, як підвищувати цінність і значимість покупця: подарунки і бонуси за певні суми покупок, накопичувальні картки і програми лояльності, партнерські програми для оптових покупців.
 

Сучасні споживачі не купують все підряд, а тільки те, що позбавляє їх від проблеми. Чарльз Ревсон, засновник косметичної компанії Revlon, сказав: “На фабриці ми виробляємо косметику, а в магазинах продаємо надію”. Сучасні м’ясопереробні компанії також виробляють у своїх високотехнологічних цехах справжні смакові шедеври для найвибагливіших гурманів, однак продають вони – приналежність до успішного класу і підтвердження самодостатності. Німецький фізіолог Ганс Веттіц стверджує, що м'ясо, копчені ковбаски і печені делікатеси полюбляють люди сміливі, ризикові, які пережили злети і падіння; знають собі ціну, тому і згідні платити відповідно, а також пристрасні любителі подорожей.
 

Аналізуючи визначальний фактор психології споживчої мотивації – спосіб вирішення проблеми покупця, приходимо до висновку, що маркетингова тенденція «впізнавання бренду з першого погляду» поступається місцем тенденції «запам’ятовування та ідентифікації бренду». В цьому питанні на допомогу маркетологам приходить СВІ (система візуальної ідентифікації), яка якісно відрізняється від традиційного фірмового стилю. При використанні комплексної СВІ, велика частина ознак ідентичності закладається в усіх елементах продукту і зчитується споживачем без підказки: через форму та пластику, кольори, стилістичні та декоративні елементи.
 

Мабуть відомо, однією з першочергових проблем, які вирішують українські м’ясопереробні компанії – це можливість виходу на експортний ринок, що в свою чергу вимагає найвищого рівня презентабельності продукції, а також миттєвої ідентифікації бренду. Досягнути такого ефекту можливо лише створивши так званий магніт для покупця – ексклюзивну упаковку, індивідуальні та оригінальні пакувальні рішення в стилі КОЛІР ДЕКОР.
 

Оновлена виробнича компанія «ТВІСТ ДЕКОР ПАК» пропонує навіть у сучасному високотехнологічному і автоматизованому процесі виробництва м'ясних та ковбасних виробів застосовувати традиційний пакувальний матеріал – кольоровий шпагат для ручної обв’язки всього продуктового асортименту – від сардельок і сосисок до баликів і варених батонів, поєднуючи цей процес із сучасними ковбасними оболонками, які представляють необмежені можливості для надання різноманітних форм готової продукції та не вимагають особливих навиків і вмінь. Тому ручна обв’язка підходить для цехів і підприємств будь-якого масштабу і технологічної оснащеності. Змінюючи довжину і форму ковбас, експериментуючи способами перев’язок і кольорами оболонки та шпагату, можна досягнути неперевершеного зовнішнього виду ковбасної продукції.
 

Маркетингові дослідницькі організації міжнародного рівня визначили, що кольори є важливим і беззаперечним фактором в бізнесі. Як стверджує шведський психолог Макс Люшер, тільки п'яту частину інформації, сприйнятої очима, людина переробляє в зорові образи, інша частина кольорових сигналів поглинається нервовою системою і осідає безпосередньо в підсвідомості. Цей процес є основою нейро-маркетингу, складовою частиною якого неодмінно є колористика. Багато компаній витрачають значні кошти з метою адаптації своєї стратегії до вирішення проблем споживачів, використовуючи принципи вплив кольору на їх споживчий вибір.
 

З цією метою компанія «ТВІСТ ДЕКОР ПАК» пропонує об’єднати стратегію «запам’ятовування якості», в основі якої полягає надання продукту унікальних смакових та якісних характеристик, і стратегію «запам’ятовування бренду», застосовуючи комплексну систему візуальної ідентифікації способами колористики. Кожному замовнику ми надамо персональні рекомендації у виборі кольорів та їх поєднання у відповідності до вибраної стратегії продажів, яка позитивно впливатиме на споживчу мотивацію покупців. Найвибагливіші технологи і маркетологи можуть розраховувати на кольорову гаму з понад 15 різноманітних кольорів та близько 20-ти їх поєднань і комбінацій.
 

Представляємо оновлений маркетинг-колір-мікс у практичному втіленні в сучасних шпагатах і нитках. Ми присвятили майже цілий рік, що минає, технологічному втіленню і поєднанню практичних досліджень в 2-х новітніх маркетингових напрямках: колірній технології та психології споживчої мотивації.

 

Достовірно встановлено, що кожен колір викликає у людини цілком певний набір підсвідомих асоціацій і певним чином впливає на прийняття рішення. Ось деякі дослідження в цій галузі:
 

• Червоний колір налаштовує на рішучість, бажання зробити поступок, створює відчуття потреби.

• Оранжевий – це теж "активний" та імпульсивний колір, який викликає відчуття благополуччя і веселощів і закликає до дії. У поєднанні з червоним кольором він стимулює апетит.

• Жовтий – колір товариськості і відкритості, який зберігається у пам'яті довше, ніж інші кольори. Тому його варто поєднувати з іншими для закріплення ідентифікації і запам’ятовування бренду.

• Зелений – це найприємніший колір для очей, який асоціюється з матеріальним багатством. Також він викликає відчуття природності і натуральності. Однак сам по собі зелений колір пригнічує, тому краще його використовувати в поєднанні з білим або синім.

• Синій колір допомагає зосередитись, створює відчуття довіри та безпеки. Його варто використовувати для переконання своїх клієнтів у стабільності.

• Сріблястий (сірий) колір втілює у собі безпеку і міць завдяки прямій асоціації з металом.

• Білий – колір повної відкритості світу з усім розмаїттям, не несе ніяких неприємних  відчуттів. У поліграфії та упаковці варто використовувати його в поєднанні з іншими кольорами, так як використання одного лише білого кольору здатне створити нейтральний ефект, який ні до чого не спонукає.
 

Макс Люшер, який присвятив 20 років дослідженню колірної психодіагностики, стверджує, що колірна гармонія – це враження від близького сусідства двох і більше кольорів. На основі проведених досліджень встановлено також, що кількість кольорів, які використовуються, безпосередньо впливає на ефективність налагодження комунікації зі споживачем. Додавання по одному додатковому кольору в рекламному чи пакувальному матеріалі додає 20% ефективності його дії, а дія багатоколірного декоративного матеріалу збільшує прибутковість на 40%.
 

Як бачимо, вирішальний вплив на успіх компанії на продовольчому ринку має комплексний підхід до процесу «брендингу інтересів споживача», в якому важливе місце займає створення дизайну упаковки продовольчих товарів, в тому числі ковбасних виробів. Вдале позиціонування бренду за допомогою упаковки здатне спричинити значні якісні структурні зміни в традиційно консервативної для нашої країни галузі  – харчовій промисловості, а надто у виробництві ковбасних виробів.

 

Марія Іващак,  комерційний директор ВФ «ТВІСТ ТЕКСТИЛЬ ПАК»

 

 

Декор-дизайн упаковки м’ясопродуктів – кольорова таємниця, що стане магнітом для покупців 12.12.2016